IK Star Cup 2018, May 8-9, 2018, North Miami, FL

IK Star Cup 2018, May 8-9, 2018, North Miami, FL

Our gymnasts, coaches and staff all were excited about IK first in-house competition! More than 50 IK gymnasts competed against each other at IK GYM Miami showing respect and support to their teammates. We are really happy to have such a large and also such a close-knit Rhythmic Team!

Results

Level 3

Polina Proskournia -1st floor, 1st rope, 1st ball, 1st AA

Maria Khasanova – 1st floor, 2nd rope, 2nd ball, 2nd AA

Anna Shnaiderman – 2nd floor, 3rd rope, 3rd AA

Sophia Novova – 3rd floor, 3rd ball

Alena Koneva – 2nd rope, 2nd ball, 2nd AA

Alsu Ospan – 3rd ball

Daria Bogush – 1st floor, 3rd AA

Leora Bikbulatova – 1st rope, 1st ball, 1st AA, 3rd floor

Veronika Pashinska – 3rd ball

Victoria Arango – 3rd rope, 3rd AA

Level 4

Alexis Kalashyan – 1st ball, 2nd floor, 3rd hoop, 2nd AA

Evgeniya Pershina – 2nd hoop, 3rd floor, 3rd ball, 3rd AA

Milla Shavladze – 1st floor, 1st hoop, 2nd ball, 1st AA

Rachel Rodriguez – 1st ball, 1st hoop, 2nd floor, 1st AA

Rada Shtepa – 3rd floor, 3rd ball, 2nd hoop, 3rd AA

Valeria Younes – 1st floor, 2nd ball, 3rd hoop, 2nd AA

Level 5

Olivia Ortiz – 1st floor, 1st ball, 1st clubs, 1st hoop, 1st AA

Anna Borzenkova – 3rd ball

Bellen Lettieri – 2nd ball, 3rd hoop, 3rd floor, 3rd AA

Karina Georgieva – 2nd hoop, 3rd clubs

Selena Slastikhina – 1st clubs

Stefania Mishtal – 1st ball, 1st hoop, 2nd floor, 2nd clubs, 1st AA

Violetta Plokhotnichenko – 1st floor, 2nd ball, 2nd AA

Alexia Lara – 2nd floor, 3rd hoop

Elizabeth Pereira – 2nd ball, 3rd floor, 3rd clubs, 3rd AA

Isabella Chavez – 1st floor, 1st ball, 1st hoop, 1st clubs, 1st AA

Nicole Kogan – 2nd floor, 2nd hoop, 2nd clubs, 3rd ball, 2nd AA 

Level 6

Elizaveta Samardak – 1st rope, 1st ribbon, 2nd hoop, 3rd floor, 1st AA

Emily Tabak – 1st hoop, 2nd floor, 2nd ribbon, 3rd rope, 2nd AA

Laila Rozenberg – 1st floor, 2nd rope, 3rd hoop, 3rd ribbon, 3rd AA

Addison Runzheimer – 1st floor, 1st rope, 1st hoop, 1st ribbon, 1st AA

Alexandra Rykova – 2nd rope, 3rd floor, 3rd hoop, 3rd ribbon, 3rd AA

Yana Kostenko – 2nd floor, 2nd hoop, 2nd ribbon, 2nd AA

Level 7

Michelle Pontchek – 1st floor, 1st hoop, 1st rope, 1st ribbon, 1st AA

Angelina Mirer – 3rd ball

Jaelyn Chin – 1st floor, 1st ball, 1st hoop, 2nd clubs, 1st AA

Lucia Borja – 2nd floor, 2nd ball, 3rd hoop, 3rd clubs, 2nd AA

Sophie Speath – 1st clubs, 2nd hoop, 3rd floor, 3rd AA

Irina Fesyun – 1st floor, 1st ball, 1st hoop, 3rd clubs, 1st AA

Sophia Miller – 1st clubs, 2nd floor, 2nd hoop, 3rd ball, 2nd AA

Yana Kovalkova – 2nd ball, 2nd clubs, 3rd floor, 3rd hoop, 3rd AA

Level 8

Alina Eliutina – 2nd floor, 2nd rope, 2nd ball, 2nd AA

Mia Ackerman – 1st floor, 1st rope, 1st ball, 1st AA

Level 9

Gabriela Montano – 1st hoop, 1st ball, 1st clubs, 1st ribbon, 1st AA